Майже всі видатки обласного бюджету йдуть на заробітну плату чиновників та працівників закладів обласного підпорядкування, – пише телеграм канал “Політична Арена Вінниччини”.
Такого висновку можна дійти з аналізу обласного бюджету, який оприлюднив ексголова Вінницької ОДА Владислав Скальський.
Обласна Рада збільшила частку комунальних доріг в загальному фінансуванні дорожнього будівництва та ремонту до 20%. Також прийнято рішення про нові рівні співфінансування (15% та 10%) з боку громад. Це дозволить і тим громадам, що поки не мають потужних бюджетів, приймати участь в конкурсі, і використовувати цей важіль для покращення якості життя людей в себе на територіях. Тепер черга за якісними проектними рішеннями від громад! Проектування – це було, є, і буде відповідальністю територіальних громад.
На жаль державної дорожньої субвенції на будівництво та ремонт місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області ми недоотримаємо майже 180 мільйонів грн. Це вчорашні новини з Києва…, – пише ексголова ОДА.
Прогнозовані показники доходів загального фонду обласного бюджету на 2021 рік збільшено на 19,5% очікуваних надходжень за 2020 рік. Так, це дуже оптимістично.
Але ми повинні враховувати як мінімум дві важливі умови: зростання податкових надходжень від ПДФО (збільшення мінімальної ЗП до 6000 грн з 1 січня 2021 року), та за умови подолання коронакризи, вчасної та ефективної вакцинації, економіка повинна розвиватись за так званим «V-подібним» сценарієм. 2020 рік – низька «база» для порівняння. Тому краще орієнтуватись на оптимістичний сценарій.
Основним бюджетоутворюючим джерелом надходжень загального фонду залишається податок на доходи фізичних осіб (88,3% від прогнозованого показника доходів загального фонду).
Важливим джерелом доходів загального фонду обласного бюджету є 10% податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки, питома вага якого складає 7,7% прогнозного обсягу доходів загального фонду.
До проєкту рішення були внесені зміни та доповнення. Зокрема, кошти в сумі 20 млн грн спрямовані на фінансування Конкурсу проєктів розвитку територіальних громад Вінницької області, а також 5 млн грн спрямовано на компенсацію пільгових перевезень на міжміських внутрішньообласних маршрутах.
Головний виклик обласного бюджету – це структура видатків. Майже все присвячено фінансуванню поточних видатків (фактично заробітна плата з нарахуваннями) закладів обласного підпорядкування. Тому для збільшення бюджету необхідно системно та якісно оцінювати та переглядати ефективність функціонування кожного з цих закладів.
Чи дійсно якісні та необхідні послуги надаються? Чи дійсно це робиться ефективним шляхом?