Держава має зовсім небагато часу, щоб залучити всі ресурси, які можливі. Україна має альтернативні джерела енергії, які вже згладжують пікові навантаження. Але є потужності, які досі не використовуються.
Про це заявили учасники пресконференції “Розподілена генерація. Як Україні пережити зиму 2024/2025”, яка відбулася в “Інтерфакс-Україна”.
Модерував конференцію президент “МХП Еко Енерджи” Олександр Домбровський.
Нагадаємо, Олександр Домбровський був мером Вінниці у 2002-2005 роках, очільником ОДА, народним депутатом двох скликань.
Передусім всі експерти звернули увагу на те, що Україні необхідні системи збереження енергії – ця технологія вже розвинута і для нас обов’язковою складовою енергобезпеки.
Відчутний внесок у стабілізацію пошкодженої російськими обстрілами української енергосистеми зараз дають сонячні електростанції. Це елемент розподіленої генерації, яка максимально ускладнює Москві нищення української енергетики.
За словами голови правління Асоціації сонячної енергетики України Владислава Соколовського, в Україні пошкоджено не менш ніж 15% промислових сонячних електростанцій.
Декілька днів тому була цілеспрямована атака на Покровську СЕС, а це понад 200 МВт встановленої потужності.
Але є готові потужності альтернативної енергії, які буквально простоюють. Наприклад, біоТЕЦ (працюють на тирсі або біогазі), про які розповів Голова наглядової ради групи компаній “Кліар Енерджі” Петро Багрій.
Також “буксує” питання монтажу когенераційних установок – вони дають і електрику, і тепло – на об’єктах комунальної та державної власності, хоча приватний бізнес їх активно використовує.