Відповідно до Правил дорожнього руху України, в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, якщо ви рухаєтесь проїзною частиною чи узбіччям, то повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.
Про це нагадали вінничанам в Патрульній поліції Вінницької області.
«Кожен пішохід має знати, що у темну пору доби або при густому тумані він непомітний для водіїв. Особливо, якщо верхній одяг чорного або іншого темного кольору. Флікери відбивають світло у сутінках, тож водій вчасно помічає пішохода та може зменшити швидкість чи зупинити авто.
В умовах поганої видимості, інтенсивного руху транспорту та складних погодних умов світловідбивачів багато не буває! Вони можуть бути у вигляді браслета, брелока, наліпки, пояса або жилета. Їх можна одягнути або причепити на одяг чи рюкзак. Також часто одяг та взуття виробники одразу оснащують такими елементами.
Подбайте про власну безпеку — “засвітіться” у темряві», – йдеться у повідомленні.
Також патрульні оприлюднили інфографіку видимості об’єктів при різних обставин.