Після пересадки органів – на час перебування у стаціонарі – імуносупресантами пацієнта забезпечує лікувальний заклад.
Про це повідомили у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації ОВА.
«На Вінниччині близько 100 пацієнтів отримують імуносупресивні препарати, серед них й ВПО. Зауважу, що слід обов’язково дотримуватися схеми проведення лабораторних досліджень щодо визначення концентрації препарату в крові і підтримувати зв’язок з лікарем-трансплантологом на предмет коригування дози препаратів. Необхідні дослідження можна пройти у спеціальній лабораторії, яка діє у обласній клінічній лікарні ім. М. І.Пирогова, або у міському лікувальному діагностичному центрі. А також за медичною допомогою можна звертатися до завідувача високоспеціалізованого урологічного центру з відділом трансплантації органів Олега Капшука», – розповіла координатор у Вінницькій області щодо отримання імуносупресивних лікарських засобів (імуносупресантів) Тетяна Жовнір.
Перед випискою зі стаціонару медики складають йому консультативний висновок зі схемою лікування, у якій вказані препарати і рекомендована доза.
Після виписки пацієнту необхідно звернутися до свого сімейного лікаря. При собі необхідно мати:
виписку з медичної карти стаціонарного хворого (виконання трансплантації);
консультативний висновок лікаря-трансплантолога про призначення засобів імуносупресивної терапії;
пацієнтам, які через війну змушені були переїхати до інших областей, до вказаних вище документів слід додати довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщену особу.
консультативний висновок лікаря-трансплантолога про призначення засобів імуносупресивної терапії;
пацієнтам, які через війну змушені були переїхати до інших областей, до вказаних вище документів слід додати довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщену особу.