Професор Вінницького національного технічного університету Йосип Хаїмзон виховав не одне покоління науковців, був чи не першим вінницьким радіоаматором. До викладацької діяльності в університеті він працював учителем в школі № 26, на базі якої створив технічний гурток, у якому розробляв, разом з учнями, мініатюрні радіоприймачі, вмонтовані у виготовлену ними модель арки при вході у парк. Технічні розробки його учнів завойовували перші місця в області та на загальноукраїнських конкурсах.
Історію про легендарного вінницького винахідника розповіли кореспондентці видання “Новини Вінниці” друзі та учні професора Хаїмзона.
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2023/05/2-80x54.jpg)
Вміння творити власними руками нове, окрім ґрунтовних знань техніки і технологій, Йосип Якович передавав учням, свій вільний час приділяв розробкам, разом зі студентами нових приладів.
Навколо Йосипа Яковича завжди юрмились студенти, яких він вчив своїми руками творити новітню техніку. Йосип Хаїмзон розробив автомат для вимірювання довжини та ширини матеріалів. Обладнання досі функціонує на вінницькій фабриці «Володарка».
Тисячі випускників політеху пам’ятають його блискучі лекції та практичні заняття.
У Йосипа Хаїмзона залишилась онука Маргарита відомий лікар УЗД у Вінниці, а також троє правнуків.
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2023/05/4-80x60.jpg)
Студенти Йосипа Хаїмзона про нього пишуть у соціальних мережах:
Довідка:
Йосип Хаїмзон – випускник фізико-математичного факультету Вінницького педінституту.
З 1965 року – завідувач лабораторії радіотехніки та електронних вимірювань Вінницького технікуму електровакуумного приладобудування, а з 1967 року голова циклової предметної комісії електронних напівпровідникових приладів та радіотехніки. Йосип Якович заклав підмурок лабораторної та методичної бази напрямку радіотехніки в навчальному закладі.
У 1973 році почав працювати викладачем кафедри «Автоматики та інформаційно – вимірювальної техніки» Вінницького політехнічного інституту. Захистив дисертацію присвячену вимірюванню лінійних матеріалів і автоматизації швейних виробництв.
Він виховав цілу плеяду інженерів і протягом тридцяти років працював у ВНТУ на кафедрі автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки.
Помер 14 квітня 2023 року в 91 рік у Вінниці.
Анна Болховітіна