Вінницький апеляційний суд залишив під вартою колишнього настоятеля храму УПЦ (МП) на Вінниччині Дмитра Т. Священника підозрюють у вчиненні злочинів у сфері національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.
Про це повідомили у пресслужбі Вінницького апеляційного суду.
Апеляційну скаргу на рішення слідчого судді Вінницького міського суду подав захисник імовірного злочинця. Просив суд скасувати його, бо вважає ухвалу безпідставною й ухваленою з порушенням норм процесуального права. Наполягав на новій ухвалі, якою клопотання слідчого задовольнити частково й застосувати до Т. цілодобовий домашній арешт.
Натомість прокурор повідомив: через те, що Т. оголошували в розшук, кримінальне провадження зупиняли: підозрюваного не було за місцем проживання. Тому сторона обвинувачення вважає: існує ризик переховування від суду й слідства, а ще – впливу на свідків.
Як зазначив на судовому засіданні прокурор, підозрюваний служив у російській церкві. 2020 року його направили працювати священником на Вінниччині.
Як встановило слідство, ймовірний правопорушник поширював у месенджері ще й пропагандистську інформацію із закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу, захоплення державної влади. Також заперечував збройну агресію російської федерації проти України, представляючи її як внутрішній громадянський конфлікт.
Поширював антиукраїнський інформаційний контент релігійної та пропагандистської спрямованості він і в російській соцмережі «ВКонтакте».
Інкримінують Т. кримінальні правопорушення згідно з частиною 2 статті 109 та частиною 2 статті 436-2 Кримінального кодексу України (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників). За них передбачено покарання – до трьох та до п’яти років позбавлення волі відповідно.