У Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці під головуванням митрополита Вінницького і Барського Симеона відбулися загальні збори духовенства Вінницько-Барської єпархії.
Про це йдеться на сайті єпархії.
«Виступаючи перед духовенством, митрополит Симеон назвав найтрагічнішою подією 2022 року повномасштабну російську агресію проти України. За словами Владики, війна вплинула на всі сфери життя українців, у тому числі й на релігійну. Але якщо у ПЦУ вона лише посилила патріотичні настрої, то в середовищі УПЦ МП виявила прихованих до часу колаборантів, як серед єпископату, так і серед духовенства та вірян. Разом із цим війна запустила і прискорила процеси, направлені на зміцнення духовної безпеки держави, важливою складовою якої є заборона на території України діяльності структури, пов’язаної із московським патріархатом», – йдеться в повідомленні.
Митрополит Симеон озвучив отриману від духовенства інформацію щодо того, як відзначали чи будуть відзначати Різдво Христове парафії Вінницько-Барської єпархії. Як виявилося понад 50% парафій відсвяткували 25 грудня або святкуватимуть і 25 грудня, і 7 січня.
Також були озвучені статистичні дані по єпархії, яка станом на кінець грудня налічує 1 монастир, 1 монастирський скит та 108 парафій, які діють в усіх районах Вінницької області. На парафіях звершують служіння 50 кліриків, 8 з яких долучилися протягом року до Православної Церкви України з російської Православної Церкви в Україні.