БюджеТріп – це український тревел проект, де публікуються тревел новини, гайди, акції та знижки на:
– авіа
– поїзди
– автобуси
– пакетні тури
І серед усіх українських міст вони розповіли і про наше – найкомфортніше місто – Вінницю.
“Всі знають Вінницю за фонтан Roshen, який в свою чергу один з найбільших в Європі, але мало хто знає, що цьому місту довелося побувати столицею України в 1919 році. У співпраці з Вінницькою міськрадою підготували для вас десять місць, які варто відвідати в Вінниці”, – розпочинають свою розповідь автори сайту!
В десятку “найтоповіших” місць Вінниці, мандрівники відмітили:
– Річка Південний Буг і водні активності
– Світломузичний фонтан Roshen і набережна Рошен
– Костел Пресвятої Діви Марії Ангельської і вінницькі підземелля
– Колишній готель «Савой»
– Водонапірна вежа і пам’ятник Григорію Артинову
– Садиба капітана Четкова
– Музей мініатюр та авторських колекцій
– Арка Центрального міського парку
– Фонтан «Сонячна система»
– Музей-садиба М. І. Пирогова та церква-некрополь
І про кожне з цих місць мандрівники розповіли свої враження.
1. Річка Південний Буг і водні активності
“Вінниця багата мальовничими пейзажами і скелястими узбережжями. А Південний Буг, який пронизує все місто, є найдовшою річкою серед протікають виключно по території України. У самому центрі Вінниці посередині Бугу розташований справжній острів – Кемпа, його можна спостерігати з центрального мосту і набережній. Але кращі види відкриваються тоді, коли ними насолоджуєшся прямо з води. У цьому допоможуть теплоходи, які в туристичний сезон курсують по річці через всю Вінницю. Стартують вони з пристані в лівобережній частині міста. А якщо хочете надати романтики і оригінальності вашому річковому подорожі – прокотитеся на справжній вінницької гондолі. Гондольєрів можна знайти в ресторані на воді, розташованому недалеко від згаданої пристані. На іншій стороні набережної, поруч з відомим світломузикальним фонтаном Європи, можна орендувати катамарани, щоб мати можливість самостійно прокладати маршрут своєї річкової прогулянки”, – йдеться у тектсі на сайті.
2. Світломузичний фонтан Roshen і набережна Рошен
“Розташований на річці Південний Буг світломузичний фонтан є найбільшим серед плавучих в Європі. У денний час струменя води створюють ефект гармонії та спокою, а у вечірні години тисячі глядачів насолоджуються ексклюзивними шоу-програмами, лазерними і світловими ефектами, справжніми мультимедійними шедеврами на гігантському водному екрані. Фонтан створений за унікальною технологією: щоосені після закриття сезону він занурюється під воду і зимує протягом холодних місяців. Тому побачити його можна з кінця квітня до середини жовтня за умови відсутності обмежень на масові заходи”, – розповідають туристи.
Від себе нагадаємо, що станом на сьогодні світломузичний фонтан не працює, в тому числі через карантинні заборони.
3. Костел Пресвятої Діви Марії Ангельської і вінницькі підземелля
“Костел є одним з найстаріших споруд міста. Побудований він в 1761 році як монастир капуцинів-францисканців в стилі тосканського бароко. З часів панування Російської імперії і до розпаду Радянського Союзу приміщення храмового комплексу використовували по-різному. Тут розташовувалися і військові казарми, і Міністерство культів УНР, і знову костел, і авіаклуб, і бомбосховище, і навіть науковий лекторій атеїстичного суспільства. Зараз призначення і первинний вигляд храму відновлені. В кінці минулого тисячоліття в приміщенні костелу встановлений орган, який можна почути під час богослужінь або фестивалю «Музика в монастирських стінах» восени. Але орган не єдина родзинка храму. Цей старовинний комплекс своїми підвалами з’єднаний з підземеллями, які, згідно з легендою, пронизують весь центр міста і ведуть до іншого древньому архітектурного комплексу – мурам. Про ці катакомбах можна почути багато дивовижних історій, якщо потрапити на екскурсію по тій частині підземель, яка досліджена і доступна для відвідування”, – пишуть автори сайту.
Нагадаємо, що екскурсії можливі при дотриманні карантинних умов.
4. Колишній готель «Савой»
“Готель побудований в 1913 році в стилі модернізованого бароко та українського модерну. Автор проекту – відомий архітектор Вінниці Григорій Артинов. Це було перше шестиповерховий будинок міста, з каналізацією, водопроводом і навіть електричним ліфтом. За часів Української Народної Республіки Вінниця кілька разів отримувала статус тимчасової столиці. Тоді в готелі розміщувалися Директорія УНР, кабінети міністрів, делегатів Трудового конгресу і представників міжнародних дипломатичних місій. Зараз приміщення належить Вінницькому апеляційному адмінсуду. «Савой» варто побачити не тільки в денний час, а й у вечірній, коли включається підсвічування всіх декоративних рельєфів споруди”, – розповідають мандрівники.
5. Водонапірна вежа і пам’ятник Григорію Артинову
“Ця вежа є головним символом Вінниці і розташована в самому серці міста. Побудована в 1911 році за проектом міського архітектора Артинова в «цегляному» стилі. Це була оглядова каланча пожежної команди, а годинник вгорі надавали їй образ ратуші. У роки Другої світової війни використовувалася як спостережний пункт і кулеметна позиція. Пізніше – як житловий будинок. Зараз тут знаходиться музей воїнів Вінницькій області, які воювали в Афганістані. Поруч з вежею розташований незвичайний пам’ятник легендарному архітекторові. Григорій Артинов буквально створив сучасне обличчя Вінниці. Чимало будівель епохи модерну, розташовані в центрі, зведені саме за його проектами. Деякі з них можна побачити прямо на спинці лавки, на якій сидить скульптура Артинова і ніби милується своїм творінням – вежею”, – пишуть автори.
Нещодавно Вінницьку водонапірну вежу було передано у властність до комунального підприємства “Центр Історії Вінниці”.
6. Садиба капітана Четкова
“Садиба є однією з найяскравіших пам’яток Вінниці в стилі модерн. Побудована в 1910 році для капітана у відставці Олександра Четкова. Автор – відомий київський архітектор Василь Листовничий. Цікавим фактом є те, що сім’ї Листовничого належав будинок, де орендувала житло сім’я Михайла Булгакова. Саме в цьому будинку сьогодні розташований музей літератора. Характерною особливістю садиби Четкова є декоративне оформлення не одного, а всіх чотирьох фасадів. У цьому легко переконатися, оскільки будівля можна обійти навколо. У радянські часи тут розташовувався пологовий будинок. Зараз це приміщення департаменту архітектури і містобудування Вінницької міської ради”, – розповідають мандрівники.
7. Музей мініатюр та авторських колекцій
“Друга назва – музей моделей транспорту, який є унікальним для України. Автор збирав свою колекцію понад півстоліття. У ній понад 5000 міні-експонатів, серед яких автомобілі, літаки, кораблі та інші види транспорту. Тут є навіть мініатюрні вінницькі трамваї. Незабаром відкриється другий зал музею, де будуть виставлені різні колекції інших власників і копія залізниці”, – йдеться на сайті.
8. Арка Центрального міського парку
“Якщо вежа Артинова – головний символ міста сьогодні, то в радянські часи вінницької візитною карткою була вхідна арка Центрального міського парку. Її побудували в 1967 році, коли топовою темою були космічні польоти. Однак історія шпиля і арки пов’язана не тільки з ракетами і орбітами. Вся композиція виходить прямо на площу Юрія Гагаріна, яку назвали ім’ям першого космонавта після присвоєння йому звання почесного громадянина Вінниці. Автор проекту арки Роман Мархель довго не міг знайти вдале стилістичне рішення, поки ідею йому не підказала дитяча іграшка у вигляді кішки з вигнутою спиною. Так у Вінниці з’явився символ космосу і ракети, який потім прикрашав листівки, марки та сувеніри з міста”, – зізнаються туристи.
9. Фонтан «Сонячна система»
“Це мініатюрна копія Сонячної системи. Композицію фонтану складають 9 планет і фігура міфічного Атланта, який тримає небесне світило – Сонце. Колір і розташування сфер відповідають оригінальному вигляду і розміщення планет відносно своїх орбіт, збережені і пропорції космічних тіл. У нічний час фонтан додатково підсвічується. Його встановили недавно, в 2017 році. Він є частиною архітектурної композиції оновленого проспекту Космонавтів на Вишеньці, за яким дуже люблять гуляти жителі і гості міста”, – діляться автори тексту.
10. Музей-садиба М. І. Пирогова та церква-некрополь
“Тут останні двадцять років жив і працював видатний вчений, який зробив ряд революційних відкриттів і змінив уявлення світу про медицину, – Микола Іванович Пирогов. Він став автором першого атласу топографічної анатомії людини, засновником військово-польової хірургії і почав використання знеболювання при оперативних втручаннях. До складу музею входять будинок медика, музей-аптека з реконструкцією приймальні та операційної, меморіальний парк, в якому збереглося посаджене хірургом дерево, і розташована неподалік церква-некрополь. Храм зведений над усипальницею, де завдяки унікальній технології бальзамування збережено тіло Миколи Пирогова”, – пишуть на сайті.