У Вінниці з 1 червня поступово відкриватимуть дитячі садки.
Постанова МОЗ та робота ДНЗ
МОЗ дозволило перебування дітей у навчальних закладах при дотриманні певних вимог.
Міністерство охорони здоров’я пропонує робити так: батьки передаватимуть дитину вихователю на вулиці перед входом до ДНЗ. Дітям будуть робити температурний скринінг при вході в приміщення і щочотири години. При температурному показнику у 37,2 градуса дитину не прийматимуть.
При вході до дитячого закладу має бути обладнане місце для обробки рук антисептиком.
В приміщенні обов’язковим є змінне взуття. Прогулянки на свіжому повітрі вважають приорітетними. В приміщеннях дітей триматимуть на максимальній відстані один від одного.
Обмеженню підлягатимуть заняття та ігри, які передбачають фізичний контакт, додатковий інвентар, проводити сенсорні заняття та ігри.
В закладах розпочався підготовчий етап. Для кожного дошкільного закладу розпочато купівлю всього необхідного.
З перших вуст
Сьогодні в онлайн режимі відбулась відеоконференція, під час якої очільниця департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко розповіла про дитячі садки та їх роботу у місті, і хто буде відвідувати садочки.
Дитсадки відкриватимуться з першого червня, але не всі. Оскільки заклади на теперішній час потребують перевірки та обстеження.
– Зрозуміло, всі зраділи новині, що садочки мають відкрити. Але для того, щоб діти та персонал садочку перебували у безпечних умовах і щоб робота закладів дошкільної освіти була налагоджена та відповідала усім санітарно-гігієнічним вимогам на час епідемії, ми маємо вжити заходів. Не всі садочки запрацюють з першого червня. Запрацюють лише ті, які будуть до цього готові. Про готовність закладів має засвідчити комісія з працівників Держпродспоживслужби та департаменту освіти, які перевірять готовність закладів, до прийняття наших маленьких мешканців, та підпише відповідний акт.
Люди, які працюватимуть із дітьми в дошкільних закладах мають пройти перевірку.
– Коли люди виходять працювати з дітьми, ми маємо бути впевнені, що вони не інфіковані, що вони не мають безсимптомний чи малосимптомний перебіг, – додала очільниця департаменту освіти.
При відкритті дитячих садочків виникає потреба задіяти на час особливої потреби системи очистки води та продукти з освітніх закладів, які зачинили на карантин, до медичних установ.
Місцева влада, за для безпеки дітей та нормальної роботи дитячих садочків, має забезпечити наявність дезінфікуючих та антисептичних засобів. М’які іграшки, килими з довгим ворсом, кімнатні рослини та тканини на стінах будуть усунені з приміщень садочків.
– Ми цим зараз займаємося. До цього списку ми внесли також безконтактні термометри для закладів, де їх не було, та бактерицидні лампи, які необхідні для дезінфекції приміщення. Зрозуміло, це підготовка територій та приміщення закладу, здійснення гігієнічної та санітарної обробки, прибирання подвір’я та дезінфекція.
Кількість дітей обмежена. Прийматимуть до садочків дітей медичних працівників, правоохоронців, працівників, які забезпечують роботу критичної інфраструктури міста під час карантину та тих, у кого батьки працюють й не мають можливості залишити дитину вдома.
Групи раннього віку – п’ятнадцять дітей, для середнього та старшого – двадцять діток.
– Ми будемо дивитись відповідно до наших приміщень, як ми зможемо розмістити ліжка та нагодувати дітей. Ми провели моніторинг потреби батьків щодо відвідування садочків дітьми. Якщо ми говоримо про 100% відвідування до карантину, то це було 17424 дитини. Зараз виявили бажання віддати у садочок 7876 дітей. Ми порахували, що це 45% від потреби. Ми будемо організовувати освітній процес так, щоб діти перебували більше часу на свіжому повітрі, а лише сон та прийом їжі буде у приміщеннях, які до того часу будуть дезінфікованими та буде здійснено вологе прибирання. Ми маємо подивитися, щоб у закладах були окремі входи у кожну групу. Якщо ж цього не можна зробити – ми розробляємо графік, щоб діти з різних груп не зустрічались.
Дитячі садочки будуть облаштовані двома ізоляторами. Перший на випадок ознак респіраторних захворювань чи температури, другий ізолятор – на випадок інших хвороб, як, наприклад, шлункових розладів.
– Я хочу зараз звернутися до батьків і попросити, щоб батьки дуже виважено поставились до того, що це все ж не відновлення роботи закладу, яке було до карантину. Це – адаптивний карантин. Шановні батьки, якщо ви маєте можливість залишити дитину вдома, якщо у вас є з ким і де залишити дитину, – не поспішайте, будь ласка, її віддавати в садочок. Цей час карантину мине і заклади дошкільної освіти відновлять свою роботу у повноцінному режимі. Зараз я вважаю, що потрібно забезпечити дитячим садочком дітей тих батьків, які цього нагально потребують, – додала Оксана Яценко.
Діти, які мають хронічні захворювання, інвалідність чи діабет не відвідуватимуть дитячі садки. Триста п’ятдесят шість дітей висловили бажання повернутись до дитсадків, однак їм пропонують не ризикувати здоров’ям.
Враження та думки громадян
Ми вирішили опитати людей онлайн батьків активної дитсадовської малечі, які їх подальші дії стосовно дитсадків? Чи будеть вони віддавати дітей до дитсадків чи сидітимете з ними в дома? Та як вони вважають: діти із інвалідністю, хронічними захворюваннями та діабетом мають сидіти вдома або все ж в садочках під наглядом вихователів?
Коментарі на забарились. Вже перші люди показали, що вони дійсно “в темі” щодо ситуації з садочками та мають своє власне враження від цієї ситуації.
“І так.В принципі,син би міг вже піти у садочок,але все ж таки він залишиться вдома. І у приватний заклад на заняття теж не буде ходити,хоча вже з 1 червня будуть заняття(вчора нам анонсували). Стосовно діток з особливими потреба,то вважаю,що кожна мама подумає про свою дитину.Пані Оксана Яценко звісно ж рекомендувала діток цих категорій залишити вдома,щоб не наражатися на небезпеку”, – розповідає вінничанка Олександра.
Про дитину з астмою, яка залишиться вдома а не в садочку, та про вихователів, які мають погане ставлення до дітей розповіла ще одна мати
“Мені здається що кожна дитина то особистість і нема різниці чи є проблеми з здоров’ям. Є проблема в людяності вихователів,але не всюди. Я поки що дотримаюсь побути вдома,дитина астматік, а причин для задухи Зара багато. Краще ніж мама не догляне. Не хочу наражати на небеспеку) Але в кожного різні випадки”, – зізнається мати Альона.
А молода мати на ім’я Аліна бажае віддати дитину до дитсадка, бо мусить зароляти гроші, щоб прогодувати сім’ю.
“Діти підуть в садок. Коронавірус буде завжди, а гроші мають властивість закінчуватися”, – зізнається мати.