15 учнівських мінікомпаній з восьми закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вінниччини взяли участь у ярмарку молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024.
Захід відбувся 14 квітня у Хмельницькому та зібрав понад 200 учасників з 48 закладів освіти Вінницької та Хмельницької областей. Восени 2023 року ці заклади долучилися до програми «Компанія» від Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine).
Протягом 2023-2024 навчального року учні закладів та їхні наставники опанували навички підприємництва на практиці. А саме – сформулювали бізнес-ідеї, заснували навчальні мінікомпанії, навчились писати бізнес-план, здобули знання з фінансового, маркетингового управління підприємством, розробили прототипи та випустили власну готову продукцію. Учасникам програми допомагали бізнес-ментори – досвідчені успішні підприємці Хмельниччини.
Вінниччину представляли такі заклади:
* ДПТНЗ “Вінницьке вище професійне училище сфери послуг”;
* Державний навчальний заклад “Вище професійне училище №7 м. Вінниці”;
* ДНЗ “Центр професійно-технічної освіти 1 м.Вінниці”;
* ДПТНЗ “Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти”;
* Професійно-технічне училище №14 смт Вороновиця;
* Державний професійно-технічний навчальний заклад “Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище”;
* Вище професійне училище №42 м. Погребище.
Учні відчули себе справжніми підприємцями: презентували мінікомпанії та продукцію, над якою працювали майже рік. На ярмарку були представлені товари і послуги різних категорій – готові оригінальні страви та напої, прикраси та аксесуари, сувенірна продукція, корисні товари для дому та побуту, вироби, надруковані на 3D принтері, послуги з ремонту мобільних дивайсів та виготовлення боксів для утилізації батарейок. Також учасники ярмарки Junior EXPO-2024 провели для хмельничан та гостей міста 9 авторських майстер-класів.
У травні відбудеться регіональний відбір кращих мінікомпаній області, фіналісти якого змагатимуться на всеукраїнському конкурсі «JA компанія року 2024» за перше місце і право представляти Україну на європейському фестивалі підприємництва Gen-E в Італії.