500 жителів Козятинської громади вже пройшли обстеження в межах програми «Скринінг здоров’я 40+» у Козятинському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги.
Про це повідомила начальниця Вінницької ОВА Наталя Заболотна, яка у Козятині поспілкувалася з мешканцями громади, які прийшли перевірити стан свого здоров’я, та медиками, які щодня працюють з пацієнтами.
У межах «Скринінгу здоров’я 40+» у закладі було виявлено 15 випадків цукрового діабету, 28 випадків переддіабету, 41 випадок гіпертонічної хвороби та близько 30 випадків хронічних хвороб нирок.
«Результати підтверджують дієвість та важливість програми у ранньому виявленні проблем зі здоров’ям, які без своєчасної діагностики можуть призвести до серйозних наслідків.
Війна щодня впливає й на психологічний стан людей, тому в межах програми скринінгу пацієнти також мають змогу пройти анкетування на виявлення симптомів тривоги та депресії. Якщо фахівці бачать потребу в додатковій підтримці, людину скеровують до Центру ментального здоров’я», – зазначила Наталя Заболотна.
Загалом Козятинський ЦПМСД обслуговує майже 30 тисяч жителів громади. У центрі створені всі необхідні умови для того, щоб жителі громади могли отримати основні медичні послуги.













