Фахівці кажуть, що ерева потрібно зрізати, втім вони є памʼяткою природи і зробити це без необхідних документів неможливо.
Про це Суспільному розповів перший заступник начальник обласної держекоінспекції Ігор Осадчук.
Алея вікових лип починається з Хмельницької області і продовжується до Тульчинського району. Липам, які ростуть вздовж дороги по вулиці Богдана Хмельницького в Літині понад сто років, розповідає фахівець екологічної інспекції Ігор Осадчук. Додає, дерева тут досліджували рік тому. Тоді вирішили — 22 липи в аварійному стані.
“Можливе будь — яке і падіння на лінії, перекриття дороги, травмування людей, тому вони аварійні липи”, – каже фахівець екологічної інспекції Ігор Осадчук.
Вікові липи — це пам’ятка природи, говорить фахівець служби автомобільних доріг Роман Горобець. Каже, на них накладено природоохоронне зобов’язання. Тому вирізати їх не можуть.
“Видалення таких дерев власниками земельних ділянок здійснюється тільки за умови погодження зі службою автодоріг, але ті дерева, які знаходяться не в смузі відводу автомобільних доріг, служба не має права замовляти їх видалення, тільки власник земельної ділянки”, – розповідає фахівець служби автомобільних доріг Роман Горобець.
Дерева ростуть на ділянці комунальної власності Літинської селищної ради. Її представник Микола Курочка говорить, готові обрізати старі липи, чекають на дозвіл.
Якщо дозвіл отримають — дерева обріжуть до кінця цього року. Гроші виділить Літинська селищна рада.