Сьогодні, 6 січня, православні християни, вірні Православної церкви України (ПЦУ), святкують свято Богоявлення або Хрещення Господнього. У Літині Вінницької області святили воду та пірнали у купіль біля джерела Святої Ганни.
Історія свята, яка описана усіма євангелистами, розповідає, що після усамітненого життя в пустелі пророк Іоан Предтеча прийшов на річку Йордан, де почав проповідувати народу про покаяння і хрещення на відпущення гріхів і хрестити людей.
Народ вірив пророцтвам Іоана Предтечі, багато хто хрестився в Йордані.
Воду на Богоявлення освячують два рази. Напередодні, 5 січня, у Водохресний святвечір і вдруге — в день Богоявлення, 6 січня. Чин освячення відбувається той самий, і вода, освячена 5 і 6 січня, має однакову благодатну силу.