Після зустрічі “коаліції рішучих” у Парижі 27 березня лише Франція та Британія наполягають на розгортанні в Україні “сил заспокоєння”, тобто власних військ; тоді як в Італії хочуть відправити війська, якщо вони будуть частиною місії ООН, а Польща – повністю виключила таку можливість. Відзначається, що серед європейських лідерів немає “одностайності” щодо введення сил в Україну.
Про це повідомляє The New York Times
Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв, що “коаліція охочих” продовжить підтримувати Україну у війні з Росією і допоможе захистити мир у майбутньому – в тому числі, для деяких європейських країн, відправивши “сили заспокоєння” на українську землю після завершення конфлікту.
Проте Макрон, який виступав на закритті зустрічі європейських лідерів у Парижі, сказав, що контури цих сил все ще уточнюються, і деталей про те, хто і що готовий робити, все ще мало.
Відзначається, що “це посилило відчуття туманності навколо дипломатичних зусиль, спрямованих на припинення бойових дій”.
Але після тригодинних дискусій Британія і Франція залишилися єдиними країнами, які підтримали цю ідею.
Макрон заявив, що жодні європейські сили не будуть перебувати на лінії фронту і не матимуть завдання моніторингу або забезпечення припинення вогню. Він припустив, що цю роботу можуть виконувати миротворці ООН або інші незалежні спостерігачі, в той час, як європейські війська будуть базуватися далі від фронту, щоб стримувати Росію. Європейці також допоможуть тренувати і підтримувати українські сили.
Макрон визнав, що лідери не знайшли “одностайності” щодо сил заспокоєння.
Макрон заявив, що Франція і Британія надішлють військові делегації в Україну для розробки планів щодо майбутнього української армії.
Більш детальна інформація очікується протягом місяця.
Цитати Макрона.
Коли мова зайшла про підтримку США, Макрон сказав:
Макрон також повідомив, що перед зустріччю в четвер він говорив з Трампом і поінформує його ще раз після неї.