Сьогодні, 16 травня, в Україні відзначають День вишиванки. З нагоди свята вінничани охоче одягнули елемент національного вбрання. У центрі міста, на площі Європейській, відбулись святкові урочистості, зокрема флеш-моб «Я люблю ЗСУ».
Одягнені у вишиту сорочку вінничани гуртом заспівали гімн України. Також, в рамках свята була представлена виставка вишиванок та виступи місцевих колективів.
“Це свято дуже символічне, бо воно єднає. В цей день ми можемо одягнути наш національний одяг, згадати коріння”, – каже вінничанка Світлана.
Довідка:
Щороку у третій четвер травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки.Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали й викладачі, і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України.
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5207-80x45.jpg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5259-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5258-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5257-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5255-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5254-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5253-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5252-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5251-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5248-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5249-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5246-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5245-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5244-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5240-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5235-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5232-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5228-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5221-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5218-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5213-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5212-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5207-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5206-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5205-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5204-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5203-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5200-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5199-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5198-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5196-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5194-80x45.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5192-80x45.jpeg)