У Іллінецькій громаді на Вінниччини оголосили у двох селах: Василівці та Павлівці, карантин, через сказ тварин. В обох випадках переносниками хвороби були коти. У Павлівці – домашня тварина, у Василівці – кіт, який приблудився до обійстя.
Про це повідомили в Іллінецькій міській громаді.
У селі Василівка Іллінецької громади виявлено неблагополучний пункт по сказу тварин внаслідок захворювання кота, який прибився до одного з дворів. У домогосподарстві кіт проявив агресивні дії, наніс подряпини та покуси власникам двору.
Під час проведення епізоотичного розслідування виявлено 2 контактних особи з хворим на сказ котом, яких направлено в КНП «Іллінецьку міську лікарню» міської ради для проведення вимушеного щеплення проти сказу», – йдеться у повідомленні
Також 7 грудня 2023 року на території громади виявлено ще один випадок захворювання домашнього кота на сказ в селі Павлівка.
На території міста 12 -13 грудня 2023 року з 9.00 год. ранку спеціалістами Іллінецького відділу Вінницької районної державної лікарні ветеринарної медицини будуть здійснюватись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу по вулицях: вакцина проти сказу за рахунок коштів державного бюджету (тобто безкоштовна), але згідно затверджених тарифів на ветеринарні послуги вартість за щеплення 1 голови становить 11, 76 грн. без вартості одноразового шприца. За детальнішою інформацією звертайтеся за телефоном 04345-2-12-57», – повідомили в громаді.