Аби привернути увагу мешканців області до проблеми виявлення та надання допомоги постраждалим від домашніх кривдників, працівники управління превентивної діяльності спільно з представником Управління дотримання прав людини у Вінницькій області м. Вінниці розпочали інформаційну кампанію.
Про це повідомили у ГУ НП у Вінницькій області.
За словами т.в.о. заступника начальника ГУНП у Вінницькій області Ігоря Волокітенка, у громадському та міжміському транспорті, сервісних центрах, в громадських місцях поліцейські розповсюджують інформаційні матеріали з контактами та адресами, куди можуть звернутись за медичною та психологічною допомогою постраждалі від домашнього насильства та в разі необхідності отримати притулок.
Поліцейські закликають громадян не мовчати про факти тиранії у сім’ях, а повідомляти про це в поліцію за номером 102. Звернутись за допомогою також можна на урядову гарячу лінію за номером 15-47, безоплатну правову допомогу нададуть за номером 0800-213-103.
Мобільні групи, що виїжджають на такі виклики, документують факти домашнього насильства та виносять термінові заборонні приписи, які ізолюють кривдника від потерпілих родичів. З початку року винесено 1131 припис, яким домашніх кривдників зобов’язано залишити місце проживання постраждалої особи та заборонено в будь-який спосіб контактувати з ними.
У 2020 році до поліції надійшло 8 тисяч 616 заяв від постраждалих від домашнього насильства жінок, 1633 заяв від чоловіків, 36 – від неповнолітніх.
За результатами проведених перевірок 5 тисяч 474 правопорушників притягнуто до адміністративної відповідальності за ст..173-2 КУпАП, на превентивний облік в органах поліції поставили 3 тисячі 186 кривдників.
Окрім цього підрозділами поліції розслідувано 140 кримінальних проваджень за фактами злочинів, вчинених в домашньому середовищі.