Як повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства, на Вінниччині помічено поширення ареалу проживання шакалів.
Цього нетипового для України звіра добули у Тульчинському районі. Також помічали та добували його у Могилів-Подільському та Мурованокуриловецькому районах.
“Незвичний для нашого регіону хижак оселився на Вінниччині через зміну клімату, потепління, малосніжну і теплу зиму. А ще – у лісових угіддях Тростянецького лісництва лісівники випускали у природу фазанів, які (як і інші птахи, що гніздуються наземно) є відмінною харчовою базою для шакала. Він тут має достатньо поживи і мало природних ворогів. Знаюча людина одназу відрізнить шакала від вовка і лисиці. Шакал коротколапий, однакове забарвлення мають самки і самці”, – розповів мисливствознавець Тростянецького лісництва Валерій Діденко.
З метою регулювання чисельності шкідливих хижаків єгерськими службами, добуто шість шакалів – у Тростянецькому районі три та по одному у Бершадському, Чечельницькому і Тульчинському районах.
В Україні шакал найбільше поширений на півдні – Миколаївська, Одеська, Херсонська області.
Довідково
У середньому має вагу 12-14 кілограмів. Цей хижак всеїдний. Споживає фрукти, комах, плазунів, птахів та їхні яйця, гризунів, зайців, малих копитних, а ще не гребує падаллю, нападає на ослаблених крупніших хижаків.