Проєкт започатковано для дітей з особливими потребами (аутизм) та позбавлених батьківського піклування.
Аутизм, або розлад аутистичного спектру (РАС) – це сукупність розладів, які відзначаються дефіцитом спілкування та соціальної взаємодії. Аутисти бачать світ по іншому, не так як інші. В Україні проблеми людей з аутизмом потрапили в поле громадського зору відносно недавно. Завдяки зусиллям благодійних фондів в країні в останні кілька років почала формуватися інфраструктура для таких людей, в тому числі з’явилися культурні та освітні майданчики, адаптовані під їх потреби.
Проєкт, презентований у художньому музеї, має на меті сприяти сенсорному та творчому розвитку, прищеплюванню навичок візуальної творчості цих особливих дітей.
Цього року, у зв’язку з карантинними заходами, мистецька акція змінила формат: учасники надсилали завершені роботи, які презентовані у виставкових залах музею та на музейній сторінці в соціальній мережі «Фейсбук».
Для виконання творчих робіт пропонувалась тема «Моя зима» – зображення пейзажів рідного міста чи села, зимові розваги та ігри, різдвяні та новорічні звичаї, традиції і т.д..
У пленері-акції взяли участь діти із Бродівського районного добровільного товариства захисту дітей з інвалідністю «Надія» (м. Броди, Львівська область), Нетішинського центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю (м. Нетішин, Хмельницька область), Прибузької спеціалізованої школи-інтернат (с. Агрономічне, Вінницька область) надавши їй статусу всеукраїнської.