На виставці «У історії на кухні», яка до кінця лютого експонується у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї, представлено 58 предметів зі скарбу: супниця, чайник, ситечко, виделки, ножі, ложки, таці, блюда тощо. Тож не пропустіть цей унікальний шанс, відвідайте виставку, де крім презентованих експонатів зможете побачити кухонні і столові предмети від кам’яного віку до ХХ ст.
Скарб знайшли у Вінниці в 1985 р. під час будівельних робіт, на розі вулиць Толстого і Малиновського. Вдалося встановити, що багато речей виконано такими відомими польськими майстрами, як Ян Готфрід Шлаубітц з Ґданська, Ян Мачей Шварц, Кароль Філіпп Мальч з Варшави; 68 предметів належать до доробку петербурзького майстра Владімірова. До скарбу потрапили також речі, виготовлені видатними київськими майстрами – Іваном Равичем, Матвієм Наруновичом і Йосипом Маршаком.
Скарб срібних речей, без сумніву, належав титулованим особам, оскільки на більшості речей вигравірувані герб «Сирокомля» й монограми, прикрашені дворянськими коронами. З великою часткою ймовірності можна припустити, що він був власністю родини Грохольських. На це передусім вказує герб та присутня на більшості монограм літера Ґ (G).
Грохольські осіли на Поділлі в першій половині XVIII ст., мали тут значні маєтності і три резиденції – у П’ятничанах, Вороновиці та Стрижавці. Скарб, ймовірно, походить з п’ятничанського палацу і був захований під час революційних подій останнім власником П’ятничан Здзіславом Ґрохольським.
На виставці «У історії на кухні» представлено 58 предметів зі скарбу: супниця, чайник, ситечко, виделки, ножі, ложки, таці, блюда тощо. Тож не пропустіть цей унікальний шанс, відвідайте виставку, де крім презентованих експонатів зможете побачити кухонні і столові предмети від кам’яного віку до ХХ ст.