У лісах Вінниччини понад 18 тисяч штучних гніздівок (шпаківень та синичників) щороку розвішують лісівники, залучаючи до такої потрібної роботи та членів учнівських лісництв.
Про це йдеться на сторінці Вінницького ОУЛМГ у Фейсбуці.
Зазвичай встановлюють на деревах будиночки для птахів у першому кварталі року, тобто до прильоту перелітних птахів. Загалом цього року штучних гніздівок планують виготовити та розвішати у кількості 18300 шт.
Традиційно до виготовлення будинків для птахів долучаються і члени учнівських лісництв.
Близько 80-100 шпаківень виготовляє кожне учнівське лісництво, а їх під опікою держлісгоспів Вінницького облуправління лісового та мисливського господарства працює 50.
За правилами безпеки дітлахи лише споглядають процес і допомагають подати, піднести майбутню квартирку для птахів тощо. Адже розвішування шпаківень здійснюється на висоті більш як 2 метри і вважається роботою з підвищеним ступенем ризику.
«Новобуди» для птахів вихованці учнівських лісництв виготовляють власними руками на уроках трудового навчання або з батьками вдома.