VINNYTSIA JAZZFEST відзначить свій срібний ювілей величезною кількістю концертів, арт-проєктів та сюрпризів.
Гості зможуть насолодитися етноджазом і найсучаснішими експериментальними трендами, почути соул і фанк, золоті стандарти і блюз, яскравий польський і фірмовий американський джаз. Глядачів чекає музика на будь-який смак. Це обіцяють організатори найстарішого джазового фестивалю.
В унікальному «Джазовому порту» можна буде відчути себе у справжньому «порталі часу» й побачити, як від 90-х до сьогодні зароджувалась і розвивалась джазова музика у Незалежній Україні.
«Наш «Джазовий порт» здивує всіх давніх джазоманів і стане незабутньою подією для молоді, що тільки відкриває для себе безмежну красу джазу. Як і належить кожному аеропорту: всіх глядачів чекає атмосферна реєстрація на концертні рейси, «Джазове Duty Free» з раритетними дисками, платівками та сувенірами, багато креативних арт-просторів і зона відпочинку, де за запашною кавою, джазовими напоями і смаколиками всі зможуть поділитися яскравими враженнями, які неодмінно подарує ювілейний фестиваль VINNYTSIA JAZZFEST», – зазначає директор VINNYTSIA JAZZFEST, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков.
«Завдяки підтримці Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму, Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці, обласної та міської влади на чолі з Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим й усіма партнерами, програма і склад зіркових учасників фестивалю дуже потужний! Кожний концерт не буде схожим на попередній! Різні жанри та різні емоції зіллються у феєричну палітру відчуттів, що зігріють і запалять серце кожного глядача», – зазначає продюсерка VINNYTSIA JAZZFEST, заслужена артистка України Ірина Френкель.
Головні події фестивалю
На грандіозному відкритті VINNYTSIA JAZZFEST 1 жовтня о 19:00 у театрі імені Садовського глядачів чекає феєрія бродвейського мюзиклу «Сімейка Аддамсів» литовських постановників і Національної оперети України.
2-3 жовтня у Вінницькому аеропорту 7 ексклюзивними концертами вражатимуть кращі джазові музиканти України, Ізраїлю, Польщі, Нігерії, Анголи, Гани й США.
З проєктом «Телепортація» дебютує Всеукраїнський молодіжний сесійний джазовий бенд, що був створений у рамках проєкту «Джазова Не Школа» програми NORD Українського культурного фонду.
У холі Вінницької міської ради та в аеропорту триватимуть фотовиставки раритетних світлин «Джазова Україна» і «Джазові емоції Вінниці». Відкриття фотовиставки «Джазові емоції Вінниці» відбудеться 27 вересня о 16.00 у мистецькому просторі Вінницької міської ради.
У новаторському коворкінг-проєкті «Джазові сніданки» всі бажаючі зможуть дізнатися секрети успіху українських музикантів та зірок світового джазу під час невимушеного спілкування за філіжанкою кави.
Традиційно напередодні фестивалю нові таланти й імена відкриє IX Всеукраїнський конкурс молодих джазових виконавців на призи Вінницького міського голови.
Особливо важливою подією фестивалю стане презентація першої «Ретроспективи українського джазу». У короткометражних фільмах та виданні, що вийде українською та англійською мовами, буде відтворено хронологію становлення джазової музики в Україні за всі 30 років незалежності України.
Партнери проєкту: Український інститут, Український центр культурних досліджень і Jazzography in UA.
Мюзикл про містику і сім’ю
За традицією, що була започаткована на VINNYTSIA JAZZFEST три роки тому, фестиваль відкриє феєричний мюзикл.
1 жовтня о 19:00 у Вінницькому театрі ім. Садовського всіх чекає культова «Сімейка Аддамсів» і захват з найперших акордів!
Улюблена історія мільйонів, магічна музика, виняткові декорації та оригінальні костюми, неймовірна кількість пісень, гумору і танцювальних постановок! Бродвейський мюзикл «Сімейка Аддамсів» литовських постановників і Національної оперети України всім нагадає, що головне у житті – сім’я.
Концерти у Вінницькому аеропорту відкриє проєкт «Телепортація»
Це буде гучний дебют Всеукраїнського сесійного молодіжного джазового бенду, до складу якого увійшли найкращі джазові музиканти віком від 14 до 25 років з Одеси, Харкова, Дніпра, Херсона, Києва, Львова, Чернівців, Черкас, Полтави, Хмельницького, Кривого Рогу, Сєвєродонецька, Пироговичів, с. Товтри, Могилів-Подільського і Вінниці.
На концерті разом із джазовою надією України виступлять зіркові солісти: легендарний американський співак Рей Браун-молодший, один із найкращих саксофоністів світу, маестро Роберт Анчиполовський з Ізраїлю і талановита вінницька співачка Оксана Славна.
Вечірній концерт 2 жовтня, що розпочнеться о 20:00, складатиметься з двох відділень і проєкту POLISH JAZZ NIGHT.
У першому відділенні з проектом «Nordic Adventure» виступить Тріо Олексія Петухова з Одеси.
Героями другого відділення вечірнього суботнього концерту стануть дивовижна українська співачка вірменського походження Лаура Марті і культовий JAZZ in KYIV Band на чолі з легендарним Олексієм Коганом, який є особливою постаттю в історії українського джазу і Вінницького джазового фестивалю зокрема.
На концерті всі глядачі побачать, як чудово улюблений радіоведучий, джазознавець і організатор найбільших фестивалів в Україні – грає на бас-гітарі. Окрему насолоду подарує гра інших учасників бенду: відомого продюсера і піаніста Володимира Камінського, саксофоніста і викладача Артема Менделенка, одного з топових джазових гітаристів України Михайла Менделенка та барабанщика, композитора і аранжувальника Валерія Волкова.
У рамках проєкту POLISH JAZZ NIGHT ввечері у суботу виступлять спеціальні гості з Польщі – віртуозний саксофоніст Дарек Рубіновський і жіночий квартет O.N.E.
Фінальний день розпочнеться о 18:00
У першому відділенні магією етноджазу буде вражати гурт «ShockolaD» (Україна – Польща), Дарек Рубіновський і яскрава співачка Дана Винницька.
У другому відділенні першого недільного концерту запалюватиме OLD FASHIONED BAND – яскравий джазовий бенд, що об’єднав музикантів із Нігерії, Анголи, Гани та України. На VINNYTSIA JAZZFEST-2021 музиканти презентують свій винятковий проект «BEST of SOUL».
Фінішує фестиваль 3 жовтня о 21:00 концертом єдиного сина «королеви джазу» Елли Фіцджеральд Рея Брауна-молодшого (США) і знаменитого Тріо Андрія Арнаутова.
Рей Браун-молодший – неперевершений джазовий і блюзовий співак, що ріс і виховувався в оточенні справжніх «джазових титанів»: Оскара Пітерсона, Луїса Белсона, Дюка Еллінгтона, Нат Кінг Коула і Френка Сінатри.
Андрій Арнаутов – один із найвидатніших українських джазменів, музикант і композитор, віртуозний джазовий контрабасист, якого за кордоном знають як Andrew Valentine.
«Чартерні програми» фестивалю
Щоб вінничанам і гостям міста було зручно доїхати у дні фестивалю до Вінницького аеропорту та по завершенні концертів повернутися у Вінницю, запущено «чартерні програми».
Учасники «чартерів» побачать всі концерти фестивального дня (квитки включено!), а також матимуть зелений коридор проходу на концертний рейс – окрему стійку реєстрації в аеропорту.
Зареєструватися на чартери можна до 30 вересня.
Вартість чартерів – 250 гривень (ціна за проїзд в обидві сторони і квитки на всі події фестивального дня).
Великі сучасні, комфортабельні автобуси будуть виїжджати* з кінцевої зупинки трамваю № 4 на Західному автовокзалі (Барське шосе).
2 жовтня, чартер А – виїзд о 17:00 (повернення у Вінницю – о 23.40 на Залізничний вокзал)
3 жовтня, чартер B – виїзд о 17:00 (повернення у Вінницю – о 23.40 на Залізничний вокзал)
*Перевезення здійснюється ФОП Ходацький А.В. (Ліцензія на здійснення пасажирських перевезень №240 від 06.06.2019 видана Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека).
Інформаційний центр VINNYTSIA JAZZFEST
Під час кожного концерту фестивалю кількість місць буде з урахуванням карантинних обмежень, що діятимуть у Вінниці станом на 1-3 жовтня.
Дізнатися вичерпну інформацію, а також придбати «чартери» та квитки на мюзикл і концерти VINNYTSIA JAZZFEST-2021 можна:
1) на офіційному сайті фестивалю http://jazz.vn.ua
2) на сайтах https://afisha.vn.ua і http://bilet.vn.ua
3) в інформаційному центрі фестивалю, що діє у центрі Вінниці по вул. Театральна, 15 (1 поверх, оф. 102). Час роботи інфо-центру: з 14:00 до 19:00.
4) у касах «Афіша Вінниці»: у театрі ім. Садовського, Будинку офіцерів, «Магігранді», Вінницькій обласній філармонії, «Універмазі» (ліве крило), тур-клубі «Бідняжка» (вул. Соборна, 7), рок-магазині «Мобі Дік» (вул. Матроса Кішки, 7а), креативному просторі «CHERDAK» (вул. Соборна, 24).
5) Телефон фестивалю (067)369-00-25.
Офіційні сторінки VINNYTSIA JAZZFEST
Офіційний сайт фестивалю: http://jazz.vn.ua
Офіційна сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/vinnytsia.jazzfest
Instagram: https://www.instagram.com/vinnytsia.jazzfest