У Вінницькій громаді будують «сухий порт» – залізничний термінал, який покращить оперативне перевезення та обробку вантажу. Сума інвестицій – 15 мільйонів доларів США.
Про це повідомив сайт «Економічна правда».
«Сухий порт» допоможе зв’язати центральні регіони країни з портами великої Одеси та через контейнерний термінал Мостиська з країнами ЄС.
На першому етапі буде побудовано залізничну інфраструктуру та перший контейнерний майданчик пропускною спроможністю ?30 тис.TEU/рік. Тим часом як 2000 TEU – це місткість контейнерного складу, який також буде побудований на цьому етапі.
Сума приватних інвестицій у вінницький об’єкт складає понад 15 млн доларів, а будівництво поділене на дві черги. Стартували роботи навесні 2024 року.
Наразі вже готова частина залізничних колій, ваговимірювальна система, а також складське приміщення на 3,5 тисячі м2.
Вводити в експлуатацію сухий порт планують у 3 кварталі цього року.










