Вважається, що першим пацієнтом на Вінниччині, який захворів на мутований вірус «Delta», був чоловік, що повернувся з Росії. Він був госпіталізований три тижні тому з важкими симптомами коронавірусної хвороби.
Завідувач відділу ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Степан Томин розправа про особливості діагностики цього штаму та коротку історію його існування в області.
«Вінниччина – один із перших регіонів, який ініціював пришвидшення досліджень на ідентифікацію мутованого штаму коронавірусу – «Delta». На минулому тижні ми придбали для ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» тест-системи для мультиплексної диференціації нових небезпечних мутантних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2, в т.ч. варіант «Delta», було проведено прицільне дослідження позитивних зразків. Тобто на сьогодні ми в змозі на обласному рівні діагностувати цей штам».
В результаті досліджень в області був виявлений мутований штам коронавірусу «Delta». Для остаточного підтвердження циркуляції серед населення Вінницької області штаму «Delta» обласний лабораторний центр контролю та профілактики хвороб направив матеріал 30 позитивних зразків до референс-лабораторії вірусологічних досліджень ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», – сказав Степан Томин.
З використанням реагентів ВООЗ, методом ПЛР визначено наявність мутації SARS Spike 478К (Delta) у 25 зразках із 30 направлених.
«Ми орієнтуємо медиків Вінниччини на те, що штам «Delta» вже циркулює територією області. Тож заклади охорони здоров’я регіону готові надавати медичну допомогу таким хворим», – сказав Степан Томин.
Він запевнив, що обласний лабораторний центр в достатній кількості забезпечений тест-системами як для ідентифікації вірусу COVID-19, так і для вибіркового тестування на вірус «Delta».