На площі Калічанській у Вінниці розпочинається практичне тестування системи автоматичного надання пріоритету для трамваїв на перехрестях. На коліях та вагонах уже встановили спеціальні датчики, які дозволять громадському транспорту самостійно «вмикати» собі зелене світло.
Про це повідомляє Агенція просторового розвитку Вінниці.
Ця ініціатива впроваджується в межах масштабного проєкту «Підвищення якості та ефективності громадського транспорту в центрі міста Вінниця». Проєкт реалізується у тісній співпраці з німецьким містом-побратимом Карлсруе за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Запуск цієї системи має кілька критично важливих переваг для жителів та інфраструктури громади:
Баланс для автомобілістів: Якщо трамваїв на коліях немає, світлофор не витрачає час на пусту фазу, завдяки чому водії приватних авто та інший транспорт також економлять свій час.
Енергоефективність: Трамвай споживає найбільше електрики під час рушання з місця. Зменшення кількості вимушених зупинок суттєво знижує споживання електроенергії містом та зменшує знос гальмівної системи вагонів.
Пропускна здатність: Оскільки один трамвай здатний перевозити понад 150 людей, його безперешкодний рух дозволяє максимально швидко транспортувати великі потоки пасажирів через центр міста.








