За результатами моніторингу, який проводять фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно зі структурними підрозділами в районах – радіаційний фон на Вінниччині не перевищує багаторічний рівень та не несе загрози мешканцям області.
Так за період з 07.11.2022р. по 14. 11. 2022 року виконано 297 вимірів радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становить від 0,11 мкЗв/год до 0,17 мкЗв/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень.
Лабораторно досліджено 160 проб води з водогонів в області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів. За результатами досліджень встановлено: