Упродовж 31 жовтня – 3 листопада в Україні перебуває з візитом очільник Європейської федерації Шляху святого Якова Ільдефонсо де ла Кампа Монтенегро. Його поїздка присвячена культурному і паломницькому вінницькому маршруту Camino Podolico, який цьогоріч офіційно прийняли до Федерації.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Гість відвідає кілька громад на Подільському шляху святого Якова. Розпочався візит з відправної точки маршруту, Вінниці, де було підписано Меморандум про співробітництво з метою розвитку і популяризації Шляху святого Якова в Україні. У підписанні взяли участь міські голови Вінниці, Гнівані, Бару та Кам’янця-Подільського.
Ільдефонсо де ла Кампа Монтенегро подякував за запрошення до Вінниці на підписання Меморандуму про співпрацю, а також повідомив, що приїхав із приємною новиною – на наступній Генасамблеї Європейської федерації Шляху святого Якова, яка відбудеться влітку 2024 року в Сантьяго-де-Компостела, він висуватиме кандидатуру Вінницького міського голови на посаду віце-президента Федерації.
Також під час зустрічі з очільниками громад обговорили вкрай важливе для розвитку шляху Camino Podolico питання – сертифікації маршруту у 2024 році. А також подискутували з приводу відновлення паломництва уже із наступної весни, адже охочі долати Подільський шлях святого Якова є. Крім того, для українців (причому як цивільних, так і ветеранів) проходження шляху в часи війни та повоєння може бути ефективним засобом психологічного відновлення, переосмислення та пошуку нових сенсів.