Загалом мова йде про зміну назв 183 вулиць, провулків, проїздів, тупиків, бульварів та площ, які мають позбутися російсько-імперської спадщини. Представники Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки повідомили громадськість про те, як триває процес деколонізації та дерусифікації топонімів.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Директор КЗ «Музей Вінниці» Олександр Федоришен наголосив, що на розсуд громади виноситься проміжний, але всеосяжний результат кількамісячної наполегливої роботи Ради з перейменування топонімів у Вінниці. Це результат не тільки фахової чи експертної думки, а у першу чергу, великої кількості звернень вінничан. Наразі їх надійшло вже більше 250-ти.
Директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун каже, що при формуванні даного списку послуговувались інструментами, подібними до тих, які застосовували під час декомунізаційного процесу. Це, зокрема принципи українського патріотизму та історичності.
У звіті щодо перейменування вулиць також взяли участь члени Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки докторка історичних наук Тетяна Кароєва, завідувачка кафедри культури, методики навчання історії та спеціальних історичних дисциплін ВДПУ ім. М. Коцюбинського Ольга Коляструк, начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Богдан Галайко.
Громадське обговорення триватиме до 25 серпня 2022 року.
Консультації з питання, що винесено на громадське обговорення можна отримати у департаменті правової політики та якості міської ради. Повідомлення про дату, час та місце проведення заходів з громадського обговорення будуть оприлюднені додатково.