У Вінниці відбувся брифінг заступниці директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Тетяни Бондаренко. Зокрема, посадовиця розповіла, про ситуацію в області з захворюванням на вірусний гепатит А : кількість захворілих, симптоми та перебіг хвороби.
Про це повідомляє видання «Вінниця ПресПоінт».
Спалах інфекційної хвороби вірусний гепатит А на Вінниччині реєструється з 16 жовтня.
З шістнадцятого жовтня в нас реєструються масові поступленя пацієнтів в заклади охорони здоров’я з вірусним гепатитом А. Перші пацієнти зареєстровані в стаціонарах області 13 жовтня. Це було перших два пацієнти, один з пацієнтів дорослий поступив міську клінічну лікарню №1, а другий пацієнт в обласну дитячу лікарню», – каже пані Тетяна, заступниця директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА.
За її словами, на сьогодні в стаціонарах області перебуває 143 пацієнти, з них 25 дітей. Є також позитивна динаміка, за вчора, 30 жовтня, було виписано 25 пацієнтів, які вже не потребували стаціонарного лікування. Вони продовжують отримувати амбулаторне лікування.
Всього зареєстровано подання про випадок інфекційного захворювання, на сьогоднішній ранок (31 жовтня), — 206 повідомлень.
Підтверджують випадки інфекційного захворювання на гепатит А методом імунно-ферментного аналізу на наявність антитіл, які вказують на гостру фазу захворювання. Крім того, до обстеження відноситься і визначення рівня білірубіну і показників функцій печінки.
Також, Тетяна Бондаренко розповіла, що в області триває вакцинація. Є певна кількість вакцин і в першу чергу вакцинують медиків, які працюють з хворими та бригади швидкої, а також осіб та членів родин, які були контактували з хворими. Вже вакцинували понад 60 медиків.
Розповіла і про пошуки джерела поширення хвороби, які наразі не дали результату. В пробах води з апаратів та з системи водопостачання збудників хвороби не виявили. Втім порадила, вони про всяк випадок кип’ятити.
Наразі, кількість хворих не така велика, щоб вводити в області карантин. А школярі попередньо на дистанційному навчанні до завершення цього тижня.