Сьогодні, 11 лютого у галереї “XXI” презентували новий інструмент – веб-сервіс Agri Analytica, який дозволить аграріям отримати доступ до інвесторів та покупців.
Також на сайті розроблено “кабінет аграрія”. Це дозволяє отримувати прямі консультації, та допоможе у формуванні заявок для інвесторів.
До участі у відкритті регіонального центру долучилися керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, представники проекту USAID, представники облдержадміністрації та представники банків та постачальників агроресурсів.
На зустрічі також представили регіональне відділення Національного центру з питань розвитку фінансування, і, одразу ж на зустрічі було виконано підписання меморандуму з аграріями та представниками банків.
Новий сервіс AgriAnalytica створений для того, щоб об’єднати фермерів та кредиторів.
Цей інноваційний спосіб дає можливість залучати необхідне фінансування, ефективно розвиватись, збільшувати агропортфель, зменшувати ризики та операційні витрати.
Консультанти в “Кабінеті Аграрія” працюватимуть як з інвесторами так і з аграріями, будуть допомагати укладати угоди з інвесторами та фінансувати проекти.
Саме це є для проекту – основний KPI.
“На даному ресурсі є низка партнерських програм, які дають доступ до прямих покупців продуктів, доступ до нових ринків, а також програми міжнародних компаній, які зацікавлені у доступі до безпосередніх виробників”,– пояснюють організатори заходу.
Як повідомляється на сайті ОДА, “до участі у відкритті регіонального центру долучаться керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств,
представники проєкту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Асоціації фермерів та приватних землевласників України, Укрдержфонду,
профільного обласного департаменту та облдержадміністрації, а також представники банків, компанії – постачальники агроресурсів“.
Під час заходу обговорили декілька питань: роботу електронного «Кабінету аграрія», можливості залучення фінансування, програма державної підтримки фермерів, практичний досвід роботи, залучення кредитних ресурсів.
Згадано було і про аграрні розписки в області. Станом на 2020 рік вже підписано 275 аграрних розписок, з яких 147 ще у 2019 році. Виділили ТОП-3 культури за аграрними розписками в області:
Кукурудза – 120 аграрних розписок на 800 мільйонів гривень;
Пшениця – 70 аграрних розписок на 230 мільйонів гривень;
Соняшник – 53 аграрних розписки на 180 мільйонів гривень.
Як зазначили на презентації – всі ці заходи проводяться з метою стимулювання підприємницької активності підвищення продуктивності та ефективності праці, Посилення конкурентоспроможності аграрного бізнесу, створення нових робочих місць та розвитку сільських територій.