Нещодавно в Книгарні «Є» відбулася презентація дитячої книги «На Великдень», яка вмістила в собі вірші, казки та оповідання про найрадісніше свято християн. У видані представлені твори сучасних українських письменників: Зоряни Живки, Наталки Малетич, Оксани Радушинської, Ярини Черняк, Надійки Гербіш, Ірини Команець, Дмитра Чередниченка, Галини Кирпи, Валентини Вздульської, Ірини Хомин, Наталі Трохим, Галини Манів, Галини Ткачук та Віри Вовк.
Книгу презентували письменниця Зоряна Живка та упорядниця Юлія Березенко. Тематично вона присвячена Великодню, святу вознесіння та Вербній неділі. Більшість текстів написані з гумором та ексклюзивно для книги «На Великдень».
– Під час упорядкування я намагалася зробити цю книгу не зовсім традиційною. Адже, в більшості книжок, Великдень асоціюється тільки з випіканням пасок, фарбуванням яєць… В нашій книзі також є розповіді про писанки. Їх не багато, і всі вони написані ексклюзивно для збірника. Тому не повторюється все, що вже було написано, – зазначила Юлія Березенко.
На презентації одна з авторів, Зоряна Живка, розповіла про рослини, які згадані в оповіданнях, про традиції святкування та підготовку до Великодня у різних країнах Європи. Наочно продемонструвала інжирне дерево та нарциси-підсніжники, які вважаються пасхальними дзвонами. Також, присутнім дітям, зачитували найцікавіші уривки з текстів, частували інжиром, фініками та вчили робити паперові квіти та метелики.
– Книга не тільки розповідає читачам про Христове Воскресіння, але й вчить маленьких читачів проявляти себе в різних життєвих ситуаціях та дотримуватись при цьому техніки безпеки. Тому ця книга може стати в нагоді, як батькам, так і вчителям, – розповіла Зоряна Живка.