У приміщенні Вінницької міської централізованої бібліотечної системи відбулася презентація та передача методичного комплексу матеріалів про історію Голодомору для дітей дошкільного віку.
Також бібліотекам передали примірники книги письменниці Катерини Єгорушкіної «Скриня» (книги для дітей про історію Голодомору).
Участь у заході взяла письменниця, авторка книги «Скриня» Катерина Єгорушкіна, начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Богдан Галайко, співробітники бібліотеки.
Під час презентації видання «Скриня» авторка у режимі онлайн розповіла історію написання книги, поділилася своїм баченням, як потрібно спілкуватися з дітьми різного віку на тему Голодомору-геноциду в Україні.
«Багато було роботи над книгою. Аби вона була живою – в ній мав бути емоційний заряд. Моя бабуся говорила зі мною про Голодомор. Про те, як померло дві її молодші сестрички. Як вони були багаті і як все змінилось враз. Це мене пригнічувало, але і робило глибшою, об’ємнішою. Я хочу передати цей непростий досвід і своїм дітям, і тим, з якими я працюю. Ці теми замовчувати не треба. Цей емоційний заряд створив метафори, для цієї книги. Я боялась, що видавництво не хотітиме друкувати цю книгу, адже тема дуже непроста. Але якщо її не піднімати, я боюсь, що ми можемо виростити невдячних споживачів, які не знатимуть хто ми», – наголосила авторка книги Катерина Єгорушкіна.
Для бібліотекарів, начальник Центрального міжрегіонального відділу Інституту Богдан Галайко презентував видання «Скажи про щасливе життя…» – книгу спогадів сільської вчительки Анастасії Лисивець з Київщини, яка пережила Голодомор; книгу-каталог виставки «Спротив геноциду»; «Репресовані щоденники»; «Людяність у нелюдяний час» – про доброчинців у часи Голодомору 1932-1933 рр.
Також, Богдан Галайко ознайомив працівників бібліотеки з інформаційними матеріалами Інституту про штучний масовий голод в Україні 1921-1923 рр. та 1946-1947 рр. – злочинів комуністичного тоталітарного режиму проти українців.