Зазначається, що є стабільність за усіма напрямами надходжень, кредиторської заборгованості по захищених статтях видатків не допущено – такими є основні результати першої половини виконання бюджету поточного року.
Показники у цифрах та порівняннях з аналогічним періодом 2023 року представила с директорка департаменту фінансів Вінницької міської ради Антоніна Лесь на засіданні виконавчого комітету.
За словами, директорки департаменту фінансів ВМР Антоніни Лесь, як і планування, так і виконання бюджету Вінницької громади традиційно відбувається із дотриманням ключових принципів: відкритість та прозорість, максимальна залученість людей на всіх етапах процесу, збалансованість та реалістичність.
Доходи бюджету
Щодо суми надходжень до бюджету, то за перше півріччя вдалося закумулювати 3, 4 млрд грн.
Вона зазначила, що вилучення “військового” ПДФО позначилось на цифрах, однак втрати дещо компенсувало збільшення мінімального розміру заробітної плати й прожиткового мінімуму, а також активна діяльність на території громади релокованого бізнесу.
Серед трансфертів з інших бюджетів найбільшою залишається освітня субвенція з державного бюджету.
Переважно за рахунок власних доходів вдалось наповнити спеціальний фонд – на його рахунок надійшло понад 232 млн грн, з них, зокрема, доходи бюджету розвитку становлять 67,8 млн грн, трансферти з державного та обласного бюджетів – 26, 6 млн грн. Крім того, до спеціального фонду залучено грантові кошти ПРООН «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» у сумі 32,6 млн грн.
До бюджету розвитку мобілізовано 66,2 млн грн коштів надходжень від продажу землі, що перевищує показник першого півріччя 2023 року у 2, 5 рази.
Видатки бюджету
Щодо видаткової частини бюджету, то за шість місяців поточного року вона склала 3, 3 млрд грн (у порівнянні з відповідним періодом минулого року видатки збільшились майже на 18%).
За її словами, в умовах воєнного стану, головною складовою бюджетної політики є робота на Перемогу, коли левова частка коштів йде на підтримку Збройних Сил України, Національної гвардії та інших військових формувань.
Так, у звітному періоді на підтримку військових було спрямовано майже 360 млн грн, з них:
* 209,8 млн грн – на придбання матеріальних цінностей з подальшою передачею бойовим підрозділам.
Відповідний ресурс скеровувався й на забезпечення безпеки жителів громади.
А це будівництво протирадіаційних укриттів у 10 закладах освіти (6 ліцеїв, 4 ДНЗ); ремонт споруд цивільного захисту у 6 ти закладах (5 – освітніх, 1- охорони здоров’я), а також на облаштування та утримання таких споруд.