У Вінницькій транспортній компанії провели заняття з водіями щодо правил поведінки з пасажирами, в першу чергу – з людьми з інвалідністю. До занять долучаються як новачки за кермом, так і водії з багаторічним досвідом. Інструктаж проводить голова правління ГО «Гармонія», амбасадорка «Руху Без Бар’єрів» Людмила Нецкіна.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Разом із водіями відпрацьовували правила користування пандусом, правила допомоги пасажирам та особливості спілкування з людьми, які користуються кріслом колісним.
Як користуватися пандусом, коли допомога водія справді потрібна, а коли краще не втручатися, чому важливо під’їжджати максимально близько до зупинки та як діяти на різних типах платформ. Ці навички водії автобусів і тролейбусів повторили під час чергового інструктажу з безбар’єрності.
Такі інструктажі є частиною системної роботи з безбар’єрності, яку Вінниця розвиває з 2006 року.
Людмила зазначила, тренінги важливо повторювати, адже змінюються і водії, і підходи до доступності. У місті з’являються касельські бордюри, нові трамвайні зупинки та інші рішення для безбар’єрності, тому важливо, щоб водії розуміли, як правильно діяти в різних ситуаціях.
Начальник служби безпеки руху Вінницької транспортної компанії Микола Франко зазначає, що всі алгоритми дій закріплені в робочих інструкціях водіїв трамваїв, тролейбусів і автобусів.












