Святкування відбулось у приміщенні Вінницької обласної філармонії гостей зустрічали у національному одязі Польщі. Кожному гостю прикріплювали стрічку з національними кольорами та запрошували польською до головної зали.
У Вінниці урочистості відзначають 9 листопада. З цієї нагоди до міста прибули польські делегації на чолі з Генеральним консулом Республіки Польща у Вінниці Дамяном Цярціньскі, котрого супроводжувала дружина Марія.
На святі також були присутні представники дипломатичного корпусу, зокрема, заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Міхал Гергонь, представник військового аташе Республіки Польща в Україні, полковник Агнешка Мальчевська, духовенство, представники органів місцевого самоврядування, ректори університетів, директори музеїв, архівів, неурядових громадських організацій з Вінницької, Хмельницької, Житомирської та Чернівецької областей, представники мистецтва та бізнесу, а також представники польської громади, котрі проживають в Україні.
Урочистості відкрили виконанням національного гімну Республіки Польщі, а потім – гімну України у виконанні хору з міста Бар.
“Поляки в Україні мають можливість підтримувати культуру Польщі, культивувати польські традиції, звичаї, розмовляти польською, а українці лише в цьому нас підтримують. А скільки відомих талановитих поляків побували й проживали на території Вінниччини. 20 років цього року виповнилося вступу Польщі до НАТО. Протягом багатьох років Польща намагається дбати про свою репутацію взірцевого члена Альянсу. І завдяки цьому ми маємо впевненість у збереженні нашого суверенітету”, – сказав Дамяном Цярціньскі.
Вінничани та гості міста сьогодні мали змогу насолодитися концертом польської музики у виконанні музикантів-камералістів із Кракова з нагоди Національного свята Незалежності Польщі.