Протягом 2022 року у Вінниці тривала очистка Південного Бугу та його приток. Це унікальний проект, який має на меті покращити не лише якість питної води, а й очистити дно, укріпити берегову зону та поліпшити доступність до неї, а також відновлення флори та фауни річки та прибережної зони. Реалізують цей проект з 2020 року. Для цього місто придбало сучасні земснаряди.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Як зазначив директор департаменту економіки та інвестицій ВМР Максим Мартьянов, у Вінниці сформували комплексний підхід до водокористування та охорони водойм.
Максим Мартьянов зазначив, що вже замовлено виготовлення проєктно-кошторисної документації по очистці річки Дьогтянець. Також було створено мапи окремих малих річок (Тяжилівка, Каліча, Шістнадцята, Тринадцята, Вінничка). Роботи виконувались за фінансової підтримки в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст України II, що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaftf’r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії.
У межах Програми також триває будівництво мереж каналізації на території приватного сектору квартального комітету «Добробут» мікрорайону Старе місто за кошти Фонду охорони навколишнього природного середовища міської ради. А також протягом 2022 року проводили поточний ремонт та технічне обслуговування зливової каналізації та колодязів питної води.








