3 грудня о 13 годині в Академії неперервної освіти (біля башти) група ініціативних людей проведе круглий стіл з цього питання.
Про це повідомив у мрежі Фейсбук Олександр Шемет.
“Прийдіть та підтримайте своїм голосом звернення до влади з цього приводу.
Із історії питання: У літописах слов’янської, що датуються 14 сторіччям писано: «…йде борзе по ми и сгони их (берендеїв) зарекою Бог». Інший літопис: «Приидоша межи Бог и Днестр и седоша тама». На карті де Боплана 17 сторіччя назва річки – Бог Руський. А в 1914 році через притаманну імперській Росії байдужість та неповазгу до інших мов російський географ Ласкарєв (не заглиблюючись в фонетику польської мови, але користуючись польськими картами) перетворив Бога в Буга. Комуняки, які боялися релігії і самого слова БОГ сприяли розповсюдженню нісенітниці.
Ініціаторами повернення історичної назви нашій з вами річці є хмельницьке “Подільське екологічне товариство” і вінницьке ГО «Зелений світ». Маємо надію, що до ціє справи долучиться також громадкість Миколаєва та міст, що стоять на березі та залишилися вірними Богу”, – йдеться у повідомленні.