Зустріч відбулась у приміщенні Федерації профспілок Вінницької області за участі заступників Вінницького міського голови, голови Федерації профспілок області Миколи Колесника, а також директорів департаментів фінансів, освіти, охорони здоров’я та соціальної політики ВМР. Під час обговорення проєкту бюджету 2024 року, присутнім представили детальні презентації щодо головних напрямів спрямування коштів. Усі охочі мали змогу поставити запитання та озвучити свої пропозиції.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Як зазначалося, новому році пріоритет Вінницької міської територіальної громади – це безпека та оборона. А серед відмінностей бюджетного процесу – ще більша прозорість та ширша залученість громадськості до його обговорення та формування.
Як зауважила директорка департаменту фінансів Вінницької міської ради Антоніна Лесь, вже другий рік поспіль бюджет формується відповідно до викликів, що постали перед Вінницькою громадою в умовах воєнного стану.
За доходами бюджет на 2024 рік сформовано в обсязі 6,3 млрд грн. Це на 3 % менше показники 2023 року. Головним фактором, який вплинув на цей показник, за словами директорки департаменту фінансів, є зменшення надходжень до податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), у зв’язку із зарахуванням військового податку до державного бюджету. За рахунок власних доходів передбачається спрямувати 5,4 млрд грн і це на 1,8 % менше за очікуваний показник 2023 року. Трансферти з обласного та державного бюджетів очікуються в сумі 921,6 млн грн. Основними податками загального фонду бюджету залишаться ПДФО, акцизний податок, плата за землю, єдиний податок та податок на нерухоме майно.
Видатки бюджету на 2024 рік визначені в обсязі 6, 5 млрд грн, з яких 5,6 млрд грн за рахунок власних доходів. 921,6 млн грн – за рахунок субвенцій з державного та обласного бюджетів.
На завершення зустрічі голова Федерації профспілок області Микола Колесник зазначив:
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2023/12/BYUDZHET2-80x36.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2023/12/BYUDZHET3-80x51.jpeg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2023/12/BYUDZHET4-80x40.jpeg)