У Вінницькому інституті кормів провели воркшоп, на якому представники агросектору, академічного кола, які працюють у сфері екології та агропромислового комплексу, а також представники державних асоціацій та органів місцевого самоврядування обговорювали тему розвитку тваринництва та екологічного підходу до цієї справи.
Як повідомили у Вінницькій міськраді, під час заходу йшлося про те, що на порозі євроінтеграції кожна громада України має створити умови для виробництва продукції в межах європейських екологічних стандартів та гуманного поводження з тваринами.
Він також зазначив, що у селах, які тепер належать до ВМТГ кількість великої рогатої худоби за останні 20 років зменшилася в понад 10 разів. Більша частина поголів’я вирощується в особистих селянських господарствах, тому є зменшення об’ємів виробництва молока.
Щоб створити умови для збільшення поголів’я, треба активно працювати над відновленням пасовищ, а також активно підтримувати людей, які працюють у галузі тваринництва.
Менеджерка проєкту зі сталого тваринництва та збереження екосистем на півночі України, UNDP Тетяна Тевкун зазначила:
Круглий стіл відбувся в межах проєкту ПРООН-GEF «Сприяння сталому тваринництву та збереженню екосистем на півночі України».