13 травня 2023 року працівниками Вінницького рибоохоронного патруля із залученням працівників Муніципальної варта та Національної поліції здійснили рейд у місті Вінниця.
Метою рейду було провести масово – роз’яснювальну роботу з громадянами міста стосовно заборони пересування на човнах (катамаранах) у період нересту.
Про це повідомили у Вінницькому рибоохоронному патрулі.
Вінницький рибоохоронний патруль повідомив, чому не можна ловити рибу з човнів, і чому не дозволено рух катерів та моторних човнів.
Рух моторних човнів на водних об’єктах у нерестовий період завдає значної шкоди біоресурсам. При роботі гвинтів мотора утворюється потужна хвиля, котра виносить ікру на берег та на виступаючу із води рослинність, від цього ікра висихає та гине.
Через вібрацію та хвилі, що утворюються від моторних човнів, ікра, яка знаходиться на визріванні, частково струшується, інша покривається піднятим з дна водойми мулом, що також призводить до її загибелі.
Під час нересту риби шум, вібрація та підняті моторним човном хвилі полохають рибу, вона переміщується в нетрадиційні, непристосовані для нересту місця, що призводить до зниження показників виживання ікри.
На прибережному мілководді хвилі від катерів викидають риб’ячу ікру на берег. Крім того, хвилі від моторних човнів змивають ікру з субстрату на нерестовищах. Найменше змивання спостерігається при пропливанні човна на відстані понад 100 м. Зі збільшенням кількості ходок човна зростає кількість змитої ікри. Наприклад, внаслідок 60-разового пропливання човна на відстані 25 м змивається до 75% ікри. Ікра, що залишилась на субстраті після проходження хвиль з вірогідністю до 90% гине. Крім того, хвилі здатні викидати на берег до 10% молоді.



