Це вид тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини у сім’ї на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Сімейний патронат – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, яка передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатних вихователів; комплексну підтримку батьків дитини у вирішенні сімейних проблем та подоланні складних життєвих обставин; за неможливості повернення дитини у свою сім’ю – пошук для неї нової люблячої родини.
“На жаль, цього року у нас не було взято патронат над жодною дитиною. А цього потребують діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них. Тому ми запрошуємо вінничан долучатися до цієї форми виховання. Деякі вінницькі діти дуже цього потребують”, – зазначила директорка Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Добровольська.
Сім’я патронатних вихователів може надати дитині в екстреному режимі «дах над головою», тимчасово прихистити до повернення у біологічну сім’ю або до усиновлення. Також дорослі можуть оцінити стан і розвиток дитини, допомогти в її реабілітації після насилля, жорстокого поводження, педагогічної занедбаності. Також в патронатну родину можуть брати дитину-інваліда для зміни вражень та перепочинку його батьків.
Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров’я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату. Такі люди отримують зарплату у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Наразі це понад 10 000 грн.
Більш детальна інформація у спеціалістів Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за телефоном: (0432) 67-04-60.