У Вінниці підписали договір про влаштування дитини до патронатної сім’ї, яка тиждень тому була влаштована службою у справах дітей до сім’ї патронатного вихователя. Родина Чернюків взяла до себе на виховання 11-річного Сашка.
Загалом, законодавство передбачає на це три місяці, але органи місцевого самоврядування мають право збільшити цей термін.
За цей час служба у справах дітей зможе розібратися в ситуації, що сталася з дитиною, відшукати батьків чи найближчих родичів, а також надати офіційний статус дитині. Що дозволить вирішити її подальшу долю – всиновлення чи влаштування у прийомну родину.
За її словами, нині з’явилося багато бажаючих стати батьками – люди звертаються на відповідні гарячі лінії. Деякі запити вже опрацьовуються відповідними службами міської ради.
У мерії зустрілися з патронатною вихователькою та подякувала їй за рішення прихистити дитину. Хлопчику подарували футбольний м’яч, оскільки він дуже любить активний спосіб життя.
Патронатна вихователька Ганна Чернюк зізнається, що бажання взяти під опіку дитину виникло в неї давно і ось нарешті реалізувалося. Так співпало, що познайомилися вони з 11-річним Сашком у день її народження.
Хлопчик вже має нових друзів та почав навчатися у новій школі. У майбутньому планує стати хірургом, щоб рятувати людські життя.
Довідка
Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя: Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути продовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
Скільки дітей може бути одночасно влаштовано в сім’ю патронатного вихователя? Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини.
Як буде здійснюватися фінансування послуги патронату над дитиною? Утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів у розмірі та порядку, визначених Кабінетом Міністрів України. За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує: – грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; – соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини.