У Вінниці протягом 2022 року створили 34 нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Загалом, минулого року форму управління змінили 38 багатоквартирних будинків, адже не рідко до складу одного ОСББ входять кілька будинків.
Про це повідомляє відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міської ради.
Зокрема, у 25 будинках здійснено ремонт покрівлі. В 14 будинках проведено ремонт інженерних мереж. З них – в десяти будинках провели ремонт систем опалення, в трьох – холодного водопостачання, в одному – каналізації.
У двох будинках (4 під’їзди) проведено капітальний ремонт ліфтів. Водночас у 14 будинках капітальний ремонт реалізовано на умовах співфінансування. Тобто, частина робіт – 70% було профінансовано коштом міського бюджету, а 30% – за кошти мешканців. Завдяки цій програмі, зокрема, вдалось зробити капітальний ремонт міжпанельних стиків у трьох будинках.
Ще у десяти будинках провели капітальний ремонт інженерних мереж. В тому числі у семи будинках відремонтували системи електрозабезпечення, в одному – систему холодного водопостачання, ще в одному — оновили систему каналізації і ще одному – відремонтували обидві системи. Також в одному з будинків здійснили капітальний ремонт ліфтів у двох під’їздах.
Довідка. Протягом 2022 року у Вінниці проведено 91 інформаційну зустріч щодо переваг, порядку створення й фінансово-господарської діяльності ОСББ зі співвласниками багатоквартирних будинків ВМТГ. Всього у Вінницькій міській територіальній громаді нараховується 823 ОСББ у 901 багатоквартирному будинку. Це 43,4% від загального багатоквартирного житлового фонду міста. Перше ОСББ у м. Вінниця було зареєстровано у грудні 1996 року (26 років тому).