9 листопада, у Вінниці, відбувся до Допрем’єрний показ військової драми «Мати Апостолів»ю Члени знімальної групи поспілкувалися із журналістами перед тим, як показати саму стрічку.
“Фільм є військовою драмою, він заснований на реальних подіях. Я скажу, що він об’єднує в собі події кількох команд, кількох літаків, кількох людей. Тобто, це не історія однієї людини чи одного борта. Це така сукупна історія, мати яка їде… яка є головна героїня Наталя Половинко, є уособленням матері українки, сильної, вольової”, – розповідає перед показом продюсер фільму Дмитро Овечкін.
Героїня стрічки – мати, яка своєю силою та любов’ю ламає кордони і проходить усі важкі відрізки життя попри чвари та проблеми.. Цей фільм уклін усім матерям чиї діти поклали життя, аби захистити рідну домівку та всю Україну.
“Насправді, коли Заза Буладзе покликав на головну роль в фільм, який тоді називався “Повернення”, то йшлося про матір яка спускається в пекло. З одного боку це дорога Христова, а з іншого боку це дорога кожної мами, яка переживає цю війну, пов’язану зі своїми чоловіками, з синами… . Крім того це історія і самого режисера Зази Буладзе, тому що коли почалась в Грузії війна, пропав безвісти його брат і він їде в пекло війни. Він знаходить брата і брат досі живий, має родину. Ви знаєте, це історія кожної мами, яка відпустила сина на цю війну. І ця мама опиняється в ситуації, про яку я не знала, як актриса. Це історія, війни невидимої, між різними кланами там в тилу, чи там близько до лінії фронту, між бандами російськими, між бандами сепарськими… По дорозі до визволення наші льотчики проходять усі ці кола пекла, через всі ці банди. Тому що за них хочуть гроші. Але суть фільму в тому, що якщо ти звертаєшся до сил які більші за все, а мама звертається до Богородиці і починається фільм з ірмосу до Матері Божої”, – розповідає, актриса що зіграла головну роль – матері, Наталія Половинка.
”Любов матері – всеосяжна. Коли син потрапляє в небезпеку, мати без вагань кидається йому на допомогу. Заради спасіння дитини вона здатна на все! Навіть пройти крізь пекло війни. Коли Софія дізнається, що літак її сина збито, вона вирушає у небезпечну мандрівку, повну несподіванок та пригод. Ніхто напевне не може сказати – чи вижив її син. Матері доведеться вступити у відчайдушну боротьбу з сильними ворогами заради спасіння свого сина. На цьому нелегкому шляху вона зі звичайної жінки, яка навіть не здогадується на що здатна, перетворюється на Мати, що втішає та рятує навіть пропащі душі”, – розповідається у синопсисі стрічки.
Фільм вийде в прокат у кінотеатрах України з 03 грудня 2020 року.
Хронометраж: 123 хвилини
Виробник: ТОВ «Студія «Золоте Руно» за підтримки Міністерства культури України
Режисер-постановник: Заза Буадзе
Оператор-постановник: Олександр Земляний
Художник-постановник: Інга Житня
Композитори: Роман Григорів та Ілля Разумейко
Сценарій: Ратха Макеєнкова, Заза Буадзе
В головних ролях: Наталія Половинка, Богдан Бенюк, Олександр Пожарський
Продюсер: Дмитро Овечкін