У Вінницькій обласній філармонії імені М.Леонтовича за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА і обласної Ради відбувся черговий ІІІ щорічний фестиваль подільських громад «Відродимо село – розквітне Україна».
Цьогоріч учасниками фестивалю стали 10 об’єднаних територіальних громад, про села яких надруковано книги-історії в 2019 році, а також меценати видавничої справи, видавці, автори історій сіл та міста Могилів-Подільський.
Це громади с.Пеньківка Шаргородського, с.Серединка Бершадського, сс. Китайгород та Леухи Іллінецького, сс.Бабчинці і Гонтівка Чернівецького, с. Лозна Хмільницького, с.Скоморошки Оратівського, с.Сосни Літинського районів, м.Могилів-Подільського.
Десяток сіл та селищ Вінниччини в ході фестивалю презентували історії своїх сіл, цікаві факти та здобутки. Кожна з цих історій знайшла своє відображення у книгах, які видано редакцією журналу «Вінницький край» за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.
Кожна громада, учасниця фестивалю, презентувала свої досягнення та «частувала» глядачів виступами кращих самодіяльних аматорів сцени.
Також під час фестивалю вшановано лауреатів премії імені Віктора Тимчука, якою відзначаються кращі книги року – історії міст і сіл Вінниччини.
Розповідаючи про свої села, учасники фестивалю наводили факти з історії свого краю, розповідали легенди про свої села, вражали глядачів художнім читанням віршів, піснями, танцями та художніми номерами.