Сьогодні у музеї моделей транспорту, що на вулиці Соборній була відкрита нова експозиційна зала.
В ній для відвідувачів, містян та гостей міста представлена велика виставка колекцій та мініатюр.
До уваги відвідувачів представлені: великі й маленькі ляльки, військові кораблі, літаки різних розмірів та деталізовані мініатюри військових гвинтокрилів, підсклянників та мікромініатюри які можна побачити через збільшувальне скло чи представлені для цього спеціальні маленькі мікроскопи.
Головною експозицією став найбільш деталізований рухомий макет Замостя.
Подію присвятили 150-річчю створенню залізниці у місті, яка зв’язала місто з іншими містами. Звісно окрім знайомих вулиць та будівель автори додали міст та тунелі, через які могли їздити потяги. Коли рухома модель потяга заїжджала до тунелю, то навіть звук його пересування змінювався і дійсно відчувалось, що він наче у замкнутому скельному просторі чи тунелі.
Макет створювали один рік майже за 30 тисяч доларів США. Вінничани одразу можуть віднайти знайомі будівлі: вокзалу, агрегатного заводу, залізниці та проспект Коцюбинського
Даний найбільший макет України частини міста займає площу близько 30 квадратних метрів.
“Ми відкриваємо другу частину нашого проєкту виставку колекцій та мініатюр. Навіть не віриться, що уже пройшов рік, як ми з міським головою зустрілися і він розповів, що в Німеччині є потужний музей, де відображено місто. Ми подумали, що непогано й нам зробити таке, і вирішили почати з воріт міста – залізничний вокзал і площа біля нього. Це саме та частина міста, яка приймає гостей. Майже рік наша невелика команда зробила хорошу справу – ми отримали унікальний проєкт. Ми згадуємо тут не тільки транспорт та залізницю, а можемо побачити частину Замостя. Це маленька частина нашої історії. Я дякую міському голові Сергію Моргунову, який нас надихнув на таку роботу та усім причетним”, – зазначив директор Вінницького музею моделей транспорту Олександр Вдовиченко.
Старт другій черзі музею символічно дав раритетний паровозний гудок.
Всього на виставці колекцій та мініатюр представлено понад 10 тематичних колекцій.
Директор Вінницького музею моделей транспорту Олександр Вдовиченко зазначив що кількість усіх моделей та всього що представлено у музеї транспорту та новій відкритій залі із мініатюрами, поки що неможливо. Але, саме тоді, коли ситуація із коронавірусною пандемією спаде, він має намір запросити представників Книги рекордів України, щоб вони зафіксували рекорд.
“Ми не йдемо на рекорд – це вже рекорд!”, – зізнається директор Вінницького музею моделей транспорту Олександр Вдовиченко.
За його словами вся колекція його почалася з відкладання щодня по 25 копійок, які давала йому мати на обід в дитячі роки. Свою першу колекційну фігурку він купив за 1 карбованець. З цього почався його шлях колекціонера. Проте справа колекціонера, за словами пана Вдовиченко, справа не прибуткова.
“Заробив одну гривню, а витратив три”, – зізнається колекціонер.
Як відбувалося відкриття можна побачити у доданому відеоматеріалі.