У Вінниці, на площі Калічанській почали тестувати систему пріоритету для трамваїв. Це один із перших практичних кроків проєкту з покращення проходження громадського транспорту на Соборній та в центральній частині міста, який реалізують за програмою NAKOPA.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
На перехресті вже встановили обладнання, що завчасно зчитує дані з вагона та допомагає підготувати його проїзд.
Вже завершили монтаж системи, тепер фахівці перевіряють роботу обладнання в реальних умовах.
Один трамвай здатний одночасно перевозити понад сотню пасажирів. Саме тому навіть незначне скорочення затримок на світлофорах дозволяє економити час великій кількості людей та підвищувати стабільність руху маршрутів.
На підходах до площі фахівці СМЕД ОДР встановили датчики. Вони розміщені на контактній мережі приблизно за 100–120 метрів до перехрестя та зчитують спеціальні мітки у вагонах.
Спеціальне маркування вже встановили на вагонах, які проходять через площу Калічанську. Це невеликі наліпки з голограмою, які зчитує обладнання на контактній мережі.
Після тестування фахівці проаналізують, як система вплинула на проходження перехрестя та роботу трамвайних маршрутів.














