У місті апробували автоматизовану систему відчинення дверей в укритті ліцею № 18. Така ж система працює в 5 школах, а найближчим часом її запровадять ще у двох десятках навчальних закладів.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
У Вінниці систему тестують, аналогів їй немає в жодному місті.
Ідея запровадити автоматизовану систему відкриття дверей в укриттях виникла через те, що під час тривоги не до всіх сховищ є доступ. Особливо це стосується різних сховищ у муніципальних установах та багатоповерхівках.
Одним словом, щоб усунути проблему «людини з ключами», яка відкриває замок під час тривоги, виникла ідея запровадити автоматичну систему. Мер Вінниці Сергій Моргунов доручив 5 червня розробити цю систему, а вже вчора він проінспектував один з п’яти об’єктів, де її запровадили.
Як повідомили розробники, у сховищі замок відчиняється автоматично та залишається відкритим, поки не прозвучить сигнал відбою та пройде деякий час. Потім замок автоматично зачиняється. Якщо в укритті в цей час перебувають люди, то вони зможуть відкрити двері зсередини, за допомогою зеленої кнопки.
У Вінниці зареєстровано 1236 укриттів, систему відкриття дверей планують встановити в усіх.