Учасники обговорили питання щодо надання підтримки внутрішньо переміщеним особам (ВПО), родинам ветеранів та надання психологічної допомоги мешканцям Вінниччини.
Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна підкреслила, що однією з головних цілей Стратегії міжвідомчої взаємодії є забезпечення житла для внутрішньо переміщених осіб.
Заболотна вказала на необхідність оновлення переліку об’єктів, придатних для житлового будівництва чи реконструкції, спільно з управлінням будівництва ОВА та громадами.
Вона підкреслила, що розглядаються не тільки питання забезпечення житлом, але й інші цілі Стратегії, такі як освіта, культура, соціальні послуги, медичне обслуговування та працевлаштування для людей, що переселяються.
Також Заболотна відзначила покращення в системі надання психологічної допомоги в області, зазначивши, що вже 40 громадах функціонують 50 психологів, а також створено 51 неформальне об’єднання психологів.
Під час засідання обговорили питання підтримки ветеранів та їх родин.
«Цього місяця ми вперше запустили нову соціальну послугу. На базі санаторного закладу сім’я ветеранів буде відновлюватися та повертатися до свого звичного життя. У цьому їй допоможуть психологи, які проводитимуть, як групові, так і індивідуальні заняття. Додатково надаватимуться процедури з оздоровлення. Також родина матиме час, щоб насолодитися спілкуванням одне з одним. У березні ми починаємо проєкт із тими громадами, які передбачили кошти на цю послугу. І я щиро дякую, тим, хто вбачає у цьому доцільність та потребу. Із рештою громад продовжуємо працювати». – резюмувала Наталя Заболотна.