У Вінниці, у приміщенні облдержадміністрації відбувся брифінг заступника міністра охорони здоров’я України Дмитра Коваля.
“Філософія, якою ми керувались, створюючи опорні лікарні – це порятунок людських життів. Тому основними критеріями для вибору опорних закладів є швидкість доїзду до цих лікарень, кількість населення, яке проживає на даній території. Ніяким чином жоден рейтинг не може визначати, яка лікарня може бути опорною, а яка ні. Опорна лікарня – це більше про логістику, про швидкість і порятунок життів. Саме задля цього опорні лікарні будуть мати підтримку не тільки регіональної влади, але й фінансування з боку держави.Мета МОЗ – запустити 212 приймальних відділень та відділень інтенсивної терапії по всій країні», – зауважив Дмитро Коваль
Заступник міністра охорони здоров’я України повідомив, що опорні лікарні для Вінницької області були затверджені постановою Кабміну.
“Тепер наше завдання – зробити так, щоб у цих лікарнях екстрена медична допомога надавалась максимально ефективно – задля збереження життів, зменшення інвалідизації населення. Я впевнений, що разом з такою злагодженою командою, яка працює на Вінниччині, нам це вдасться”, – сказав пан Коваль.
Також, з 1 лютого 2020 року відбувалась перевірка лікувальних закладів вторинного і третинного рівня до роботи з НСЗУ, і Вінницькі заклади пройшли цю перевірку повністю.
Саме тому, на сьогоднішній момент, Вінниччина є однією з найкраще підготовлених областей України до переходу на прямі договірні відносини з НСЗУ.
З 1 квітня усі заклади вторинного і третинного рівня переходитимуть на пряме фінансування з НСЗУ, до якого буде додано 27 пакетів послуг, до переліку яких увійшли найважливіші: лікування інфаркту, інсульту, допомога при пологах, рання діагностика онкозахворювань.